Čarovná škola 2019

29.08.2019

Posledný prázdninový týždeň sme v umeleckej škole aj tento rok prežili neobyčajne, aktívne a kreatívne. Budova školy sa premenila na čarovnú Rockfordskú školu, v ktorej deti zažili kúzelné chvíle. Pre nezasvätených je potrebné povedať, že Rockford je čarodejnícka škola, v ktorej študujú mladí čarodejníci. Študenti boli rozdelení do fakúlt (Bystrohlav, Slizolín, Chrabromil). Počas štúdia v Rockforde sa naši zverenci naučili miešať rôzne elixíry, spoznali nové kúzla, sadili mandragóru a taktiež bojovali proti čarovným tvorom. Vďaka svojim zručnostiam sa im napokon podarilo zachrániť aj samotný Rockford.

V tento augustový týždeň bola totižto Čarodejná škola vo veľkom ohrození. Napriek tomu, že slávny Harry Potter zničil Voldemorta, nikto nič nevedel o Voldemortovej sestre, ktorá sa snažila pomocou čiernej mágie a pozostalých Voldemortových služobníkov pomstiť jeho smrť a zničiť Rockford. Pokúsila sa zničiť všetko pozitívne, čo v čarodejníckom svete existuje. Úlohou nových žiakov preto bolo zabrániť Hedvige (Voldemortovej sestre) zničiť Rockford. Úlohou detí bolo nájsť HORKRAXY, do ktorých Hedviga ukryla všetku svoju moc. Cieľom tábora bolo nájsť horkraxy a spáliť ich, pretože iba tak bolo možné zbaviť Hedvigu jej moci. Študenti mali na túto ťažkú úlohu iba 4 dni, lebo vo štvrtok o 12:00 hodine mala Hedviga dovŕšiť 18 rokov, a tak jej skrytá moc ukrytá v horkraxoch mala prejsť na ňu. Keby sa to stalo, stala by sa najmocnejšou čarodejníčkou a už by jej nič nezabránilo v zničení Rockfortu.

Naštastie sa školu podarilo zachrániť. Doslova v hodine dvanástej, keď sa všetky fakulty spojili a spálili nebezpečné horkraxy, bola škola zachránená. Zlá Hedviga tak navždy stratila svoju moc. 

Ars Boni občianske združenie; Mgr. art. Michal Matejčík; Nová ulica 474/30, 919 42 Voderady 
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!