ASPUŠ Kremnica 2017

01.01.2017

II. ročník Akordeónovej súťažnej prehliadky umeleckých škôl

organizovaná pod záštitou ZAS - Združenie akordeonistov Slovenska

Združenie akordeonistov Slovenska v spolupráci s občianskym združením Ars boni a ZUŠ J.L.Bellu, Kremnica vyhlasuje II. ročník Celoslovenskej akordeónovej súťažnej prehliadky umeleckých škôl. Interpretačná súťaž je určená pre žiakov a študentov zuš, konzervatórií a vysokých škôl. Akordeónová súťažná prehliadka umeleckých škôl je putovná a každý rok sa organizuje v inom meste Slovenska. Interpretačná súťažná prehliadka si predovšetkým dáva za cieľ podporiť rozvoj umeleckého školstva v predmete hra na akordeóne.

Druhý ročník akordeónovej súťažnej prehliadky sa organizuje v Kremnici. A bude rozšírený aj o účastníkov z Českej republiky. Organizátori súťaže sa rozhodli zvýšiť konkurenciu v kategóriách VII.A, VIII.B, IX.A, IX.B, a preto súťaž v týchto kategóriách bude Česko-slovenská. Organizačný tím nemá cieľ vytvoriť medzinárodnú súťaž. Spolupráca s českými konzervatóriami a vysokými školami má za cieľ kooperovať a posúvať kvalitu akordeónovej hry vpred.

V druhom ročníku je prehliadka/súťaž určená pre sólistov a komorné zoskupenia pôsobiace na slovenských, a aj českých umeleckých školách. Súťaže sa tak môže zúčastniť ktorýkoľvek žiak/študent, ktorý navštevuje základnú umeleckú školu na Slovensku alebo konzervatórium či vysokú školu v Čechách a na Slovensku.

"II. ročník Akordeónovej súťažnej prehliadky umeleckých škôl"

sa uskutoční 12. mája 2017 v Kremnici.

Ars Boni občianske združenie; Mgr. art. Michal Matejčík; Nová ulica 474/30, 919 42 Voderady 
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!