Prvé úspechy našich lukostrelcov

29.08.2013 00:00

Lukostrelecký krúžok, ktorý v našej obci zabezpečuje Občianske združenie Ars Boni v spolupráci s lukostreleckým klubom Archery klub Geronimo z Trnavy a obcou Voderady si našiel svojich trvalých priaznivcov. Pod vedením pána Petra Krištofíka a Miloša Nádašského sa deti naučili narábať s lukom a úspešne zvládli aj streľbu do terčov na terčovniciach a na 3D terče. Dňa 29.8.2013 sa  traja z našich nádejných lukostrelcov zúčastnili  prvých lukostreleckých pretekov " Rakovické lukošenie", ktoré sa konali v Rakoviciach. Súťažili v kategórii holý luk, nedrevený šíp. Po krátkom rozcvičení  čakalo na súťažiacich 26 stanovíšť, z toho bolo 19 na 3D terče, ústupovka, strieľanie na terče, vojakov a nechýbala ani streľba na jabĺčko na hlave.  Aj napriek tomu, že náš lukostrelecký krúžok funguje krátko, naše deti dosiahli obdivuhodné výsledky. Katka Morvayová získala 11. miesto, Zuzka Morvayová získala 8. miesto a Michal Morvay sa umiestnil na krásnom druhom mieste. Sme radi, že touto aktivitou sme vytvorili deťom možnosť pre zmysluplné využitie voľného času.

Fotogaléria tu:

Späť